دسته‌بندی نشده

شروع طراحی جواهرات

طراحی جواهرات می تواند یکی از دلنشین ترین شغل هایی باشد که با مشغول شدن به این حرفه خلاقیت و نبوغ شما تقویت و جلوه گر خواهد شد. به این ترتیب طراحی جواهرات را می توان بعنوان یکی از شغل های لذت بخش و هنرمندانه ای در نظر گرفت که درآمد خوبی را نیز به همراه دارد. در ادامه مقاله طراحی جواهرات را از کجا شروع کنیم؟ با ما همراه باشید!
هنگامی که شما مطمئن می شوید که تمایل به طراحی جواهرات و خلق یک اثر گرانبها و در عین حال زیبا دارید، اولین قدم لزوما قرار گرفتن در مسیر آموزش حرفه ای طراحی و جواهرات خواهد بود. این آموزش می تواند در دوره های آزاد و آموزشی طراحی جواهرات باشد. همچنین می توانید مشغول به تحصیل در چنین رشته ای باشید و از دوران تحصیلی خود در این رشته مهارت کسب کنید!

پس از برداشتن اولین قدم آموزش طراحی جواهرات ، چه اتفاقی رخ میدهد؟

پس از اینکه در مسیر آموزش طراحی جواهرات قرار می گیرید و تا حدودی به این حرفه وارد می شوید نوبت به کشف استعداد شما می رسد. با قرار گرفتن در مسیر آموزشی طراحی جواهرات شما در میان انبوهی از شاخه های متفاوت این حرفه قرار می گیرید و نوبت به انتخاب شاخه و تخصص شما در این عرصه می رسد.
باید برای شما مشخص شود که در کدام شاخه ی مسیر طراحی جواهرات مستعدتر هستید. برای مثال ممکن است ابتدا به سمت طراحی جواهرات بروید و در ادامه ی مسیر متوجه این مطلب شوید که در تعمیر جواهرات بسیار با استعدادتر هستید.
شما لازم دارید که در مسیری باشید که از طی کردن آن غرق در اشتیاق و لذت می شوید، از آنجایی که این شغل در خلاقیت و ظرافت عملکرد شما خلاصه می شود پس بهتر است با انتخاب شاخه ای که کاملا در آن مستعد هستید، ادامه دهید.

برای تقویت کردن خود درمهارت طراحی جواهرات چه مسیری را در پیش بگیریم؟

به منظور تقویت مهارت خود در طراحی جواهرات لازم است تا مشغول دوره ی کارآموزی شوید و یا سرگرم کار کردن در یک جواهر سازی و طلا فروشی شوید!کار کردن در زمینه ی طراحی جواهرات به شما کمک می کند تا با بالا رفتن مهارت در این حرفه اعتماد به نفس بهتری پیدا کنید و در نتیجه کارهای زیباتری را خلق کنید.
به این ترتیب همچنان که از حرفه ی خود کسب درامد می کنید می توانید خبره و حاذق تر نیز شده و در نهایت به یک استعداد عالی در این زمینه تبدیل شوید.

اهمیت سبک در طراحی جواهرات به چگونه است؟

طراحی جواهرات شغلی است که مهارت شما را از طریق چشم ها محک می زند. به همین دلیل است که شما لازم دارید از تمام ظرافت و خلاقیت خود در ایجاد سبک و برند مختص به خودتان استفاده کنید.
به این روش تماشای خصوصیات مشترک جواهراتی که به دست شما طراحی شده اند برای خریدار مشخص می کند که اثر پیش روی او متعلق به مهارت شخص شما است و این باعث می شود تا خریدار برای خرید این طراحیِ بخصوص تنها مقصدی که برای خرید انتخاب می کند منتهی به شما باشد.

اهمیت محکم کاری در هنگام طراحی جواهرات چیست؟

در شغل طراحی جواهرات هنگامی که یک جواهر توسط شما طراحی می شود و روی فلز گرانقیمتی نصب می شود، پیش از هر چیز ضرورت دارد تا این کار در بهترین و مقاوم ترین حالت خود انجام پذیرد. در واقع جواهرات به دلیل ارزش بالایی که دارند نباید تحت هیچ شرایطی از پایه ی خود جدا شوند.
اگر هنگام سوار کردن جواهر دقت کافی را بعمل نیاورید ممکن است به نام خود در این عرصه لطمه وارد کنید. زیرا بزرگترین نقصانی که در این حرفه می تواند وجود داشته باشد همین عدم مقاومت جواهر است.

در طراحی جواهرات مشتری مدار خوبی باشید!

هنگامی که در حرفه ای باشکوه مانند طراحی جواهرات مشغول بکار می شوید، باید توجه داشته باشید که حفظ کردن مشتری از مهم ترین نکته های طلایی مربوط به شغل شما است. با مشتری سازش کنید.
اگر برای طراحی و سفارش خود سخت گیری می کند به او اطمینان دهید که بهترین کیفیت را برای او ارائه می دهید. اگر مشتری برای انتخاب دچار تردید میان خرید و یا عدم خرید می شود به او از مزایای خرید جواهرات و تاثیر انرژی آنها بگویید.
اعتماد مشتری را جلب کنید و با تحسین کردن او به مشتری حس باهوش بودن دهید تا از خرید و انتخاب خود راضی تر باشد.

( تهیه شده توسط گروه جی سی ابزار)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *