راهنمای جامع اندازه گیری انگشتر

 

بسیاری از افرادی که قصد خریداری انگشتر را دارند نمی دانند که اندازه انگشت شان برای خرید انگشتر چه اندازه می باشد. شما برای خرید هر یک از انگشترهای طلا و جواهر باید به خوبی در مورد روش ‌های مربوط به اندازه گیری انگشتر اطلاعات کافی به دست بیاورید.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که نکات زیادی در مورد اندازه‌گیری کردن هر یک از انگشتر ها وجود دارد; و اگر به آن نکات دقت داشته باشید می توانید بهترین و مناسب ترین انگشتر را برای انگشتان خود و یا حتی دوستانتان خریداری کنید. انتخاب کردن درست و صحیح انگشتر برای بسیاری از افراد مهم است. در واقع شما باید به خوبی بدانید که سایز انگشتر نباید آنقدر بزرگ باشد که از انگشت شما بیفتد و نباید آنقدر کوچک باشد که در انگشت شما گیر کند و موجب تورم انگشت تان گردد.

 به طور کلی سایز های استاندارد و مشخص شده ای برای انگشت خانم ها و آقایان از نظر انگشتر دست شان تعیین شده است. به طور معمول سایز استاندارد انگشتر خانم ها بین سه تا نه می باشد; و همین دلیل هر یک از خانم ها که سایز انگشت شان بین ۵ تا ۷ است هم می ‌توانند سایز ۶ انگشتر را خریداری کنند.

سایز انگشتر مردانه هم بین ۶ تا ۱۳ می باشد; که آنها هم بر اساس سایز انگشت خود می ‌توانند یکی از انگشتر ها را خریداری کنند. برخی از مهم ترین روش هایی که مربوط به اندازه گیری انگشتر می باشد را در ادامه معرفی می کنیم که شما اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

راهنمای جامع اندازه گیری انگشتر

روش هایی مربوط به اندازه گیری انگشتر

برخی از مهمترین روش هایی که مربوط به اندازه گیری انگشتر می باشد و شما باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید عبارت است از :

مراجعه به جواهر ساز و طلاساز :

یکی از بهترین و آسانترین روش هایی که شما برای اندازه گیری کردن سایز انگشت خود می توانید; به کار ببرید این است که به جواهر فروش و یا طلاساز مراجعه کنید. جواهر فروش و طلاساز برای اندازه‌گیری انگشت شما از حلقه های متنوعی استفاده می کند تا اندازه انگشتتان را مشخص نماید. حلقه هایی با ابعاد متنوع در یک دسته وجود دارند که هر یک از آنها را شما می توانید برای اندازه گیری انگشت خود مورد استفاده قرار دهید. هر یک از آن حلقه ها که مناسب انگشت شما باشد را به طلاساز معرفی می‌ کنید تا بر اساس آن اندازه انگشترتان را طراحی نماید.

استفاده کردن از قطر درون حلقه :

یکی از روش های دیگر برای اندازه گیری انگشتر این است که قطر انگشترهای دیگر را بررسی کنید; و سپس قطر آن انگشتر که می خواهید خریداری کنید را تخمین بزنید. یکی از مهمترین نکاتی که پیش از اندازه گیری قطر درون انگشتر های قبلی خود باید از آن اطمینان حاصل کنید این است که بدانید حلقه هنوز گرد بودن خود را دارد. برخی از حلقه ها امکان دارد که با گذشت زمان شکل خود را از دست بدهند و بیضی شکل شوند.

به طور معمول حلقه‌ هایی که رکاب نازکی دارند ممکن است بعد از گذشت زمان شکل اصلی شان را از دست بدهند. حلقه را شما باید روی خط کش قرار دهید و به درستی اندازه گیری کنید. خط کش مورد استفاده شما باید اندازه اش به میلی متر برسد. جداول زیادی برای اندازه گیری میلیمتری انگشتر مورد استفاده قرار می ‌گیرند که طلاسازان با این جداول آشنا هستند.

استفاده کردن از خط کش و نوار کاغذ  :

یکی دیگر از روش های ساده‌ ای که برای اندازه گیری هر یک از انواع انگشتر ها مورد استفاده قرار می گیرد این است که از نوار کاغذی و یا خط کش استفاده کنید. نوار کاغذ را باید به دور انگشت خود بپیچید و تا جایی که کاغذ به کاغذ می رسد را نشانه بزنید. فاصله بین دو نقطه که روی کاغذ به وجود آمده است را باید اندازه گیری کنید تا بتوانید اندازه انگشت خود را حدس بزنید. فاصله اندازه گیری شده که با کاغذ انگشتر را می خواهید اندازه گیری کنید بر اساس میلیمتر می باشد. برای اندازه گیری کردن دور انگشت خود شما می ‌توانید سانتیمتر کاغذی هم استفاده نمایید.

استفاده از سایزگیرهای انگشتر :

حلقه های سایزگیر یکی از بهترین روش هایی شناخته می شوند که برای اندازه گیری انگشتر مورد استفاده قرار می گیرند. حلقه هایی که به عنوان سایز گیر مورد استفاده قرار می‌ گیرند در دو جنس پلاستیکی و فلزی در بازار وجود دارند.

  اندازه گیری انگشتر

سـبد خـریـد
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0