آموزشی, ابزار طلاسازی

حمام التراسونیک

ابزار طلاسازی

التراسونیک چیست ؟

موج التراسونیک نوعی موج صوتی است که به عنوان صوت نامفهوم برای انسان تعریف می‌شود. به طور کلی، فرکانس این موج بیشتر از 20 کیلوهرتز است. آلتراسونیک یا فراصوت از نظر خصوصیات فیزیکی با صدای طبیعی و شنیدنی تفاوتی ندارد. تنها وجه تمایز آن این است که انسان نمی‌تواند آن را بشنود. این امواج فراصوت در حمام‌های التراسونیک و دستگاه‌های شستشوی التراسونیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از این دستگاه‌ها در تمیز کردن قطعات طلا و جواهر، بردهای الکترونیکی، وسایل جراحی در زمینه‌ی پزشکی و دندانپزشکی، و کاربردهای آزمایشگاهی استفاده می‌شود. امروزه تمیز کردن با استفاده از امواج فراصوت به‌عنوان روشی متداول در صنعت و علمی-پزشکی در نظر گرفته می‌شود.

و اما حمام التراسونیک

حمام التراسونیک یک دستگاه است که از امواج فراصوت برای تمیز کردن و پاک کردن اشیاء استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها در صنایع مختلف، از جمله صنایع الکترونیکی، طلا و جواهر، پزشکی و دندانپزشکی، به کار می‌روند. امواج فراصوت در حمام‌های التراسونیک باعث ایجاد ارتعاشات در مایعات می‌شوند که باعث جدا شدن ذرات آلوده و زباله‌ها از سطح اشیاء می‌شود. این روش به‌عنوان یک روش مؤثر و محیط‌زیستی برای تمیز کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای خرید التراسونیک اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *