تجهیزات طلا سازی را بیشتر بشناسیم

امروزه بسیاری از افراد به دنبال شغل های پردرآمد هستند که با فعالیت در آن شغل ها سود خوبی به دست می آورند. یکی از شغل های پردرآمد در جهان طلا سازی می باشد. شما زمانی که وارد این شغل می شوید باید خلاقیت و علاقه زیادی به ساخت طلا های متنوع داشته باشید. پیش از وارد شدن به شغل جواهرسازی و یا طلاسازی باید به خوبی در مورد روش های طراحی طلا و همچنین ابزارهایی که برای طلاسازی نیاز دارید اطلاعات کافی به دست بیاورید. برخی از مهمترین و اصلی‌ترین تجهیزاتی که شما برای طلاسازی به آنها نیاز پیدا می کنید را در ادامه معرفی می کنیم.

ابزار جواهرسازی

ابزارهای مورد نیاز برای طلا سازی

شما هر زمان که وارد هر یک از شغل های متنوعی که با فلزات سرو کار دارند شوید باید به خوبی با ابزارهایی که در آن شغل مورد نیاز است آشنایی به دست بیاورید. اینکه شما برای طلا سازی به چه ابزارهایی نیاز دارید بسیار مهم می باشد. برخی از مهم ترین و اصلی ترین این ابزارها عبارت هستند از :

میز مخصوص :

میز مخصوص برای طلاسازی یکی از مهمترین ابزار هایی است که به آن نیاز دارید. میزهای طلاسازی بسته به نیاز و همچنین ظرفیت کارگاه شما ابعاد متفاوتی خواهند داشت. بنابراین زمان خریداری و سفارش  باید به محیط و کارگاه خود دقت داشته باشید تا یکی از بهترین میز ها با ابعاد مناسب را خریداری کنید.

میز مخصوص طلاسازی

بوته ذوب طلا :

بوته طلاسازی از دیگر تجهیزات و ابزارآلات مورد نیاز برای طراحی طلا می باشد. آنها به عنوان مخزنی به شمار می‌ رود که طلا و نقره را درون آن می ‌ریزند و در کوره قرار می دهند. بوته های طلاسازی اندازه های متنوعی دارند و ابعاد شان هم با یکدیگر فرق می کند. بوته ها باید دمای بسیار زیاد را به خوبی تحمل کنند و در برابر شوک های حرارتی استحکام و مقاومت کافی داشته باشند.

مشعل هوا گاز :

استفاده کردن از مشعل هوا گاز یکی از روش های رایج جهت ذوب طلا و نقره می باشد. در این روش با استفاده از اکسیژن و گاز برای برش کاری قطعات و همچنین جوشکاری استفاده می کنند. استفاده کردن از مشعل های طلاسازی به طور معمول برای مقادیر کمی از نقره و طلا کاربرد خواهد داشت. شما باید بدانید که اگر مقدار فلزات طلا و نقره زیاد باشد باید از کوره استفاده کنید.

دمبوری :

دمبوری یکی دیگر از وسیله هایی است که برای جوش دادن فلز طلا در کارگاه های سنتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در دمبوری باید بدانید که ترکیب هوای دمیده شده را با استفاده از بنزین مورد استفاده قرار می دهند و برای جوشکاری قطعات ضعیف از آن کاربرد زیادی دریافت می کنند.

قالب خوشه :

قالب خوشه از دیگر ابزار آلات طلا سازی به شمار می رود. که برای تغییر  و  انحنا دادن به قطعات طلا مورد استفاده قرار میگیرد.

قیچی مخصوص :

جهت انواع برش فلزات مانند برش ورق ها ، مفتول ها تا ضخامت حدود یک میلیمتر ، در کل میتوان این وسیله را یک قیچی همه کاره در طلا و جواهرسازی و تعمیرات طلا و نقره دانست .

کولیس :

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که طلاسازی یکی از صنایع بسیار علمی و دقیق به شمار می‌ رود که اندازه و ابعاد در این شغل اهمیت بسیار زیادی دارد. کولیس به عنوان یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین ابزار های اندازه گیری برای هر یک از طلا ها به شمار می رود که باید خریداری شود.

اره مویی :

اره مویی طلا سازی با بسیاری از دیگر انواع اره مویی ها تفاوت زیادی دارد و یکی از مهم ‌ترین تفاوت آن این است که دسته آن قابل تغییر می باشد. عمق اره مویی طلاسازی به به موارد زیادی بستگی خواهد داشت که یکی از مهمترین آنها نوع کاربری اره مویی می باشد.

فرز :

 یکی دیگر از ابزار آلات مورد استفاده برای طراحی طلا و جواهرات می باشد و شما برای صیقلی کردن جواهرات و طلا باید از آن استفاده کنید فرز می باشد. فرز سطح کار را زیباتر می نماید و به عنوان ابزارآلات طلاسازی بسیار ضعیف شناخته می شود. فردی که از آن استفاده می کند باید مهارت کافی برای استفاده از آن را داشته باشد.

ابزار جواهرسازی

سـبد خـریـد
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0