ابزار آلات اولیه طلاسازی و 10 ابزار پر کاربرد در طلاسازی

اگر شما می ‌خواهید وارد شغل طلا سازی شوید باید به خوبی ابزار آلات اولیه طلاسازی را بشناسید. ابزارآلات بسیار زیادی هستند که برای طراحی طلا مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این ابزار آلات دارای ویژگی ‌های مشخص شده هستند و استانداردهای متفاوتی دارند. در صورتی که شما به خوبی این ابزار آلات را نشناسید نمی توانید به بهترین نحو ممکن طلاسازی را انجام دهید. کاربرد هر یک از این ابزار آلات با یکدیگر فرق می‌ کند و به همین دلیل شما باید کاربردشان را هم نیز به خوبی بشناسید. برخی از مهم ترین و اصلی ترین ابزار آلات اولیه طلاسازی را در ادامه معرفی می کنیم تا شما اطلاعات بیشتری در مورد این ابزار آلات به دست بیاورید و کاربرد آنها را هم بشناسید.

ابرارالات طلا سازی

معرفی بهترین و مهمترین ابزار آلات اولیه طلاسازی

برخی از اصلی ترین ابزار آلات اولیه طلاسازی که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :

1.خط کش :

یکی از ابزارهای مهم و کاربردی که در جواهر سازی بسیار ضروری می ‌باشد خط‌کش است . شما برای طلاسازی باید تنها از خط کش هایی استفاده کنید که شیشه ای می باشند و اندازه ها را به صورت دقیق و استاندارد نشان می ‌دهند.

2.سیم و زنجیر :

سیم ها و زنجیرهایی که برای طلا سازی مورد استفاده قرار می گیرند اندازه های متنوعی دارند. اندازه هر یک از سیم ها و زنجیر ها با یکدیگر فرق می‌ کند. جهت سنجش ضخامت هر یک از سیم ها از اعداد متنوعی استفاده می کنند که هر چه این اعداد بیشتر باشد یعنی سیم ها ضخامت کمتری دارند.

3.پانچ دیسک :

یکی دیگر از ابزار آلات اولیه طلاسازی پانچ دیسک می باشد. شما برای طراحی هر یک از طلاها به شکل‌ های متنوعی مانند مربع، قلب، ستاره و غیره نیاز دارید تا طلاها را زیباتر نمایید. این پانچ به شما کمک می کند تا شکل های متنوعی را روی ورقه های فلزی در بیاورید.

4.مهره نگهدار :

با استفاده از این وسیله شما می توانید مهره هایی را که درون نخ می اندازید را به سادگی در جای خودشان نگه دارید و موقعیت شان را تثبیت نمایید. مهره‌ های نگهدارنده می توانند مهره ها را روی نخ نگه دارند تا سر نخورند.

5.اره مویی :

برای طراحی هریک از طلاها و جواهرات ظریف شما باید از اره مویی استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می توانید جزئیات دقیقی را روی طلا به وجود بیاورید. اره مویی در اندازه های متنوع تولید و طراحی می ‌شود که هر یک از آنها با توجه به خواست و نیاز شما قابلیت تعویض خواهد داشت.

6.چکش سرگرد :

یکی از قسمت‌ های چکش های سرگرد به صورت گرد طراحی شده و سمت دیگر آن صاف می باشد. با استفاده از این چکش ها می توانید برای یکدست کردن جواهرات و طلاها اقدام نمایید. قسمت تخت چکش های سرگرد برای ایجاد کردن حالت انحنایی و گنبدی روی فلزات مورد استفاده قرار  خواهد گرفت.

ابزارالات طلا سازی

7.چکش سر صاف :

چکش های سرصاف یکی دیگر از ابزار آلات اولیه طلاسازی به شمار می ‌رود. با استفاده از آنها می توانید زوایای بی ‌نظیری را روی جواهرات و طلاها ایجاد کنید. اگر قصد خرید ابزار آلات طلا سازی را دارید باید بدانید که یکی از مهمترین ابزار آلات چکش سر صاف می باشد.

8.اره میزی :

کار کردن با هر یک از فلزات که ارزشمند هستند باید روی سطح سفت و محکم انجام شود. خرید میز اره موجب می شود که شما دقت و توانایی بالایی برای شکل دادن به فلزات به دست بیاورید. اره میزی استحکام لازم جهت قرار دادن اجسام فلزی را دارد. دقت و تمرکز شما با استفاده از این میز افزایش پیدا خواهد کرد.

9.سیم چین :

یکی دیگر از مهمترین ابزار آلات جواهر سازی و طلا سازی که باید خریداری شود سیم چین می باشد. بریدن هر یک از سیم های به کار رفته شده در طلاسازی و جواهرسازی با سیم چین مقدور می گردد. این وسیله در اندازه های مختلف تولید و طراحی می شود و ضخامت های آنها هم با یکدیگر فرق می‌ کند.

10.انبر دم تخت و انبر دم گرد :

  انبر تخت و انبر دم گرد یکی دیگر از وسیله‌ های مورد نیاز برای طلاسازی به شمار می‌ روند که شما باید به خوبی بدانید این انبرها فلزات ظریف را به خوبی سر جای خود نگه می دارند تا به آنها شکل بدهند. انبارهای دم گرد برای حالت دهی طلا مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ابزارالات طلا سازی

سـبد خـریـد
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0