آموزش جواهرسازی دستی

 

اگر شما می خواهید اقدام به جواهرسازی دستی نمایید باید به خوبی در مورد روش های انجام دادن این کار اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. شما می توانید با ساخت جواهرات درآمد زیادی به دست بیاورید و جواهرات بی نظیر درست کنید. جهت طراحی جواهرات ابتدا باید وسیله هایی که نیاز است را خریداری نمایید. اگر شما تجربه ای در زمینه جواهر سازی نداشته‌ اید باید با افرادی که در این زمینه حرفه ‌ای هستند مشورت کنید تا آنها شما را به خوبی راهنمایی نمایند.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که جواهرسازی دستی یکی از شغل های محبوب; در بین انواع شغل هایی است که مربوط به طلا و جواهر می باشد. هر یک از جواهراتی که به صورت دستی طراحی می ‌شوند منحصر به فرد و خاص هستند. ارزش انواع جواهرات دستی بیشتر از دیگر جواهرات می باشد. ابزار ها و مواد اولیه; که شما برای طراحی جواهرات به صورت دستی نیاز دارید را باید به طور کامل خریداری کنید و با استفاده از آنها اقدام به جواهر سازی نمایید.

 

ابزار جواهرسازی

نکاتی در مورد آموزش جواهرسازی دستی

اگر شما می خواهید به بهترین نحو ممکن جواهرسازی دستی را انجام دهید باید در مورد نکاتی که مربوط به آموزش جواهر سازی می ‌باشد اطلاعات خود را افزایش دهید. برخی از نکاتی که مربوط به جواهر سازی به صورت دستی می باشد عبارت است از

  • ابتدا شما باید نوع جواهری که می خواهید بسازید را تعیین نمایید. جواهراتی مانند گردنبند، انگشتر، گوشواره، دستبند و غیره طراحی می‌ شوند که هر یک از آنها را شما باید بدانید; که بر اساس چه اصولی نیاز است طراحی کنید. نوع جواهری که شما می‌خواهید بسازید را باید به خوبی بشناسید و نحوه درست کردن آن را بدانید.
  • موادی که شما برای جواهر سازی مورد استفاده قرار می دهید از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. چوب، پلاستیک، چرم و فلز از جمله مهم‌ ترین موادی هستند; که برای جواهر سازی مورد استفاده قرار می گیرند. آموزش استفاده کردن از تمامی این مواد را شما باید به خوبی دریافت نمایید تا بدانید هر یک از آنها را برای طراحی کدام جواهرات باید استفاده نمایید.
  • شکل قطعاتی که شما می خواهید طراحی کنید نیز از دیگر نکاتی است که باید زمان جواهرسازی به آن دقت داشته باشید. زاویه دار بودن و یا مسطح بودن جواهرات از مهمترین نکاتی می باشد که زمان طراحی جواهرات باید به آن توجه نمایید.
  • اندازه جواهرات از دیگر نکاتی است که زمان آموزش های لازم برای طراحی جواهرات باید به آن دقت داشته باشید. برخی از جواهرات اندازه کوچک و برخی دیگر از آنها اندازه بزرگ دارند. تمامی این موارد که بیان کردیم تعیین‌ کننده ساخت جواهرات زیبایی می باشد که شما می توانید طراحی کنید و به فروش برسانید.

 

ابزار جواهرسازی

 

تکنیک های آموزش جواهرسازی دستی

برخی از تکنیک هایی که مربوط به جواهرسازی دستی می باشد و باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از 

  • اینکه شما به خوبی گره زدن را بیاموزید اهمیت بسیار زیادی برای جواهرسازی دارد مهره هایی که در جواهرسازی به کار برده می شوند; را باید به بهترین نحو ممکن بتوانید گره بزنید تا زیبایی کار را افزایش دهید. گره ها انواع متنوعی دارند که هر یک از آنها دارای زیبایی و مشخصات خاصی هستند.
  • به نخ کشیدن هر یک از مهره ها یکی دیگر از مهارت های مهمی است که برای طراحی جواهرات باید بیاموزید شاید به نظر شما این کار ساده باشد اما باید بدانید که برای به نخ کشیدن مهره ها مهارت زیادی باید کسب نمایید.
  • به طور معمول بافت جواهرات نسبت به دیگر مهارت هایی که نیاز است برای جواهرسازی یاد بگیرید لذت بخش تر می باشد. تنوع بالای بافت جواهرات موجب شده که بسیاری از افراد با علاقه بیشتری اقدام به بافت جواهرات نمایند. برای بافتن جواهرات نیاز است که شما چهارچوبی درست کنید و با استفاده از آن چارچوب رشته های افقی و عمودی را به یکدیگر متصل نمایید.
  • ساخت قطعات یکپارچه در جواهرسازی از دیگر تکنیک هایی می باشد که شما باید به آن دقت داشته باشید. اینکه تمامی قطعات به صورت یکپارچه که روی یکدیگر قرار بگیرند در جواهرسازی بسیار مهم است، چرا که زیبایی جواهرات را افزایش می دهد و ساختار آنها را منسجم می سازد.

 

ابزار جواهرسازی

 

 

سـبد خـریـد
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0